Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 69U

Maluchy poznają Łódź 2019


27.04.2019 r.
Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody 11 dzieci pod opieką 8 dorosłych wędrowało tym razem po parku Legionów. Szukaliśmy śladów Leonhardta i jego wspólników, oglądaliśmy kwiaty magnolii i zastanawialiśmy się co ma wspólnego z tym parkiem Robin Hood. Obejrzeliśmy też dawną wieżę ciśnień osiedla ZUS i blok, w którym do mieszkań wchodzi się z balkonu.
GALERIA ZDJĘĆ

Spacer prowadziła Marta Domańska


17.03.2019 r.
Na ostatnim spacerze dla dzieci wędrowaliśmy po kolejnym fragmencie ulicy Piotrkowskiej. Szukaliśmy syrenek, nietoperzy i orłów. Poznaliśmy także bawełnę i wełnę oraz czółenko. Przytuliliśmy się do Tuwima, Reymonta i Jaracza.
W spacerze wzięło udział 11 dzieci po opieką 13 dorosłych.
GALERIA ZDJĘĆ

Prowadziła Marta Domańska


17.02.2019 r.
Dziś najmłodsi mieszkańcy miasta odkrywali ciekawostki ulicy Piotrkowskiej. Spacer z cyklu „Maluchy poznają Łódź” zaczął się przy Radwańskiej, a zakończył przy Piłsudskiego. Po drodze obejrzeliśmy orle gniazdo z młodymi, piękny witraż, a także niezwykle silne kobiety. Zawędrowaliśmy do smutnego pegaza i odkryliśmy, że kamienica też może być pomnikiem. W wycieczce wzięło udział 9 dzieci pod opieką 10 dorosłych.
GALERIA ZDJĘĆ

Spacer prowadziła Marta Domańska


20.01.2019 r.
W niedzielę najmłodsi turyści zwiedzali Muzeum Miasta Łodzi, a właściwie pałac Poznańskich, w którym muzeum się mieści. Szukaliśmy liter P, znaleźliśmy 2 jadalnie i salę balową. Obejrzeliśmy zdjęcia autora Lokomotywy. Posłuchaliśmy też historii o Arturze Rubinsteinie. Najwięcej czasu spędziliśmy w wielkiej jadali. Szukaliśmy tam pór roku, dowiedzieliśmy się co symbolizują owoce granatu i dlaczego paw jest symbolem zarówno smutku, jak i radości. W wycieczce wzięło udział 10 dzieci pod opieką 9 dorosłych.
GALERIA ZDJĘĆ

Prowadziła: Marta Domańska


herb
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: