Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 69U — www.tplodzi.eu

  1. Image 01
  2. Image 02
  3. Image 03
  4. Image 04
  5. Image 05
  6. Image 06
do strony startowej

Przegląd Piosenki o Łodzi 2020 - online


Szanowni Państwo,
Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i w trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie nas wszystkich, zdecydowaliśmy się ostatecznie na przeprowadzenie tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2020” online.

Będzie to zupełnie nowe doświadczenie, również dla nas, organizatorów.
Na kolejnych etapach będziemy informować Państwa o przebiegu i postępach tegorocznej edycji.
Najogólniej ujmując zasady konkursu są te same. Jednak zamiast przesłuchań konkursowych na żywo, trzeba będzie nagrać filmiki live rejestrujące wystąpienia uczestników, na podstawie których jury dokona klasyfikacji. Koncert laureatów zastąpimy prezentacjami w sieci.

Szykujemy wydanie płyty CD z piosenkami z lat 2017-2019 i śpiewnika w wersji papierowej z piosenkami od 2007 do 2019 r. W obecnej sytuacji nie będzie również koncertu promującego te wydawnictwa. Ale płyty i śpiewniki trafią do Was razem z dyplomami i nagrodami. Może wiosną pandemia zelżeje i wtedy coś się uda zorganizować. Tradycyjnie nagramy piosenki po konkursie, a najciekawsze premiery zbierzemy i zapiszemy. Myślę, że uda się zainteresować nami media i coś będzie zaprezentowane.

Załączniki Regulamin XXVI Przeglądu Piosenki o Łodzi w ramach cyklu Łódzkie Skrzydła

Przesyłamy regulamin, a poniżej najistotniejsze informacje o konkursie. W razie pytań piszcie lub telefonujcie do nas.

Zgłoszenie musi zawierać:

  1. imię i nazwisko wykonawcy lub nazwa zespołu.
  2. wiek artysty lub przedział wiekowy w zespole.
  3. placówka (nazwa szkoły, przedszkola, domu kultury itp.).

Nagrywamy odtwarzając podkład muzyczny z tyłu, zza pleców tak, aby vocal był na pierwszym planie dźwiękowym. Trzeba to ustawić metodą prób i błędów.

Jeśli uczestnik wykona piosenkę premierową do zgłoszenia należy dołączyć zapis tej piosenki - prymka + tekst w strofkach oraz oświadczenia autorów (załącznik 2 lub 3).

Piosenki premierowe – to takie, które zostały napisane specjalnie na nasz konkurs. Zapis piosenki może być odręczny (lub komputerowy) i powinien zawierać:

Jeśli piosenka ma nieregularną budowę można przysłać jej całościowy zapis. Brak zapisu i oświadczeń skutkować będzie nie zakwalifikowaniem piosenki do premier.

Prosimy o nie przysyłanie partytur, zapisów z towarzyszeniem fortepianu, wielogłosowych partytur dla chórów, płyt CD z podkładami muzycznymi do piosenek itp.

Pisanie piosenek o Łodzi nie jest to obowiązkowe.

Organizator natychmiast potwierdzi otrzymanie zgłoszenia. Jeśli w ciągu 2-3 dni zgłaszający nie otrzyma potwierdzenia, trzeba kontaktować się z organizatorem.

Piosenki o Łodzi (śpiewniki łódzkie, płyty z piosenkami o Łodzi, podkłady muzyczne na płytach CD) dostępne są w Towarzystwie Przyjaciół Łodzi. Można je otrzymać po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu spotkania w TPŁ.

Zapraszamy do kontaktu z nami:
lodzkieskrzydla2020@sp175.elodz.edu.pl
Adresy alternatywne:
tpl.konkurs.piosenki@onet.eu lub telefonować pod nr 502-896-842 (Elżbieta Wojsa)
tpl.konkurs.piosenki@gmail.com lub telefonicznie pod nr 603 786 168 (Anna Gabrysiak)
Zapraszamy do odszukania i polubienia na facebooku grupy Przegląd Piosenki o Łodzi gdzie dostępne będą wszystkie bieżące informacje.

W załączeniu do regulaminu:

dodano 03.09.2020 r.
Organizatorzy


herb
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: