Walne Zebranie TPŁ
Szanowni Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Łodzi zapraszamy na Walne Zebranie dnia 10 stycznia 2023 roku godzina 16.30 pierwszy termin, godzina 17.00 drugi termin, ul. Tuwima 10 (Fabryka Aktywności Miejskiej).
Porządek zebrania:
dodano 28.12.2022 r.
W dniu 18 listopada 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi odbyła się konferencja „Legioniści Polscy z lat 1914 - 1918 w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi”.
Podczas konferencji miało miejsce uroczyste wręczenie szkole nagrody „Szabla Legionów Polskich 1917”. W konferencji wspólnie z dyrekcją, radą pedagogiczną, uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział:
przedstawiciele Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin w Łodzi, przedstawiciele Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego. Z Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Łodzi w konferencji uczestniczyła Janina Mitek.
Na zakończenie konferencji chór Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi zaprezentował przepięknie wykonane niepodległościowe pieśni patriotyczne. Po konferencji odbył się spacer po miejscach upamiętniających
Legionistów Polskich na osiedlu Retkinia w Łodzi.
... GALERIA
dodano 30.12.2022 r.
8 października w gościnnych progach Teatru Piccolo miała miejsce premiera ŚPIEWNIKA ŁÓDZKIEGO 2007-2022 Bo ja lubię Łódź
wydanego przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.
Śpiewnik to pokłosie Przeglądu Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła" organizowanego od 30 lat. Jest to zatem nasz mały jubileusz...więcej
dodano 03.11.2022 r.
ŚPIEWNIK ŁÓDZKI 2007-2022 "Bo ja lubię Łódź" wydany.
Towarzystwo Przyjaciół Łodzi wydało kolejny śpiewnik z piosenkami o Łodzi. Jego promocja będzie miała miejsce dnia 8 października 2022 roku o godzinie 17.00 w Teatrze Piccolo.
Po tym terminie wszystkich chętnych, którzy chcą nabyć Śpiewnik, prosimy o kontakt.
dodano 02.10.2022 r.
SPOTKAJMY SIĘ W ŁODZI
Od 1 sierpnia 2022 TPŁ w ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci realizuje projekt "Spotkajmy się w Łodzi". Celem projektu jest przybliżenie historii, kultury i tradycji XIX - wiecznej i współczesnej Łodzi.
Adresatami projektu są dzieci i młodzież z rejonu rewitalizacji oraz uczniowie przybyli z Ukrainy, którzy mieszkają i uczą się w naszym mieście.
Integralną część projektu stanowią wycieczki i spacery po Łodzi, a przewodnikami są członkowie Koła Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego O/Łódź PTTK.
Uczestnicy projektu odwiedzą:
Księży Młyn, Pałac Herbsta, Muzeum Kinematografii, manufakturę, Pałac Poznańskiego, Stary Cmentarz, Nowe Centrum Miasta, Piotrkowską i Muzeum Włókiennictwa.
9 września byliśmy na Księżym Młynie...GALERIA
dodano 02.10.2022 r.
Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz,
Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski,
Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej)
paw_mak ©
aktualizowana dnia: